28 XI  2014r.w II LO im. Stanisława Staszica w Starachowicach odbył się wieczór  andrzejkowy zorganizowany przez Klub Wolontariuszy „Pomocna Dłoń”.   W imprezie uczestniczyła 8-osobowa grupa pensjonariuszek wraz z opiekunem z Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach. Zaproszonych gości gorąco przywitał dyrektor szkoły Tadeusz Szczepański.

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze pełnej różnorodnych atrakcji. Zorganizowano liczne zabawy andrzejkowe (wróżby, przepowiednie konkursy i tańce). Pensjonariuszki aktywnie w nich uczestniczyły, przenosząc się w świat marzeń i fantazji. Uczennice z wolontariatu wcieliły się w rolę wróżek i przy pomocy magicznych atrybutów  poszczególnym osobom  przepowiadały przyszłość. Wróżyły z ręki , kart, szklanej kuli, szpilek i monet. Nieodłącznym elementem zabawy była muzyka w rytmie, której wszyscy znakomicie się bawili. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez młodzież.

Końcowym akcentem imprezy było wspólne, pamiątkowe zdjęcie oraz przekazanie gościom prezentów w postaci materiałów potrzebnych do terapii zajęciowej.  Uczniowie  naszej szkoły  stanęli  na wysokości zadania, a swoją postawą  wykazali  ogromną wrażliwość na krzywdę drugiego  człowieka. Poświęcając swój czas otrzymali  w zamian: uśmiech, wdzięczność, miłe wspomnienia, poczucie ogromnej satysfakcji, przekonanie, że dobrze wykorzystali  potencjał, który tkwi w drugim człowieku