Zacną rzeczą jest uczyć się,

lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.

                                         M. Twain

W piątek 12 października w II Liceum Ogólnokształcącym uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej.  Na wstępie dyrektor szkoły pan Tadeusz Szczepański podziękował gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły za rzetelnie wykonywaną pracę i życzył sukcesów i satysfakcji w przyszłości. Kolejne życzenia składały przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Papaj oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Iga Stępniewska. W Dniu Edukacji Narodowej tradycyjnie przyznawane są nagrody i wyróżnienia dla pracowników szkoły. W tym roku otrzymały je następujące osoby:

Srebrny medal za Długoletnią Służbę otrzymał  dr Jacek Orzechowski

Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni zostali :

mgr Cezary Wójtowicz i mgr Katarzyna Gutowska- Lipiec

Nagrody Starosty Starachowickiego otrzymali:

mgr Beata Żeber, mgr Norbert Kutyła

Nagrody dyrektora szkoły otrzymali :

mgr Izabela Gębarska, mgr Katarzyna Gutowska-Lipiec, mgr Beata Kidoń, mgr Katarzyna Orłowska, mgr Monika Rudzka, mgr Beata Szczepańska, mgr Anna Wójcicka, mgr Tomasz Erbel, dr Jacek Orzechowski

Nagrody dyrektora szkoły otrzymali także pracownicy administracji i obsługi :

Justyna Kuśnierek , Zuzanna Nowak, Teresa Banaszkiewicz.

Po uroczystym wręczeniu nagród i odznaczeń nastąpiła część artystyczna. Składały się na nią piosenki, wiersze oraz scenki kabaretowe  przygotowane przez uczniów klas  I a, I b, I c, I d, II a II b, II c pod kierunkiem mgr Olgi Sowy. Zaprezentowany repertuar spotkał się z uznaniem publiczności, która nagrodziła wykonawców brawami.

 

Click edit button to change this text.