26 kwietnia 2016 w warszawskiej Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbył się Finał ogólnopolskiego konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Patronowali mu : Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – profesor Gertruda Uścińska , Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rodziny , Pracy i Polityki Społecznej.

W wielkim Finale rywalizowało 16 zespołów, czyli  zwycięskie drużyny z finałów wojewódzkich. Województwo świętokrzyskie reprezentowali uczniowie Dwójki : Ola Lipiec , Kacper Kiciński oraz Hubert Długosz z klasy 1b (mat-fiz) przygotowywani przez nauczycielkę geografii i przedsiębiorczości w II LO panią Katarzynę Orłowską.

Finał krajowy odbywał się w trzech turach. Zespoły rozwiązywały zadania testowe wielokrotnego wyboru przy pomocy pilotów. Liczyła się więc nie tylko wiedza , ale też czas i opanowanie.

Z I tury wyszło zwycięsko   8 spośród 16 drużyn , a wśród nich zespół z II Liceum. Po krótkiej przerwie najlepsza ósemka przystąpiła do II tury. Dziesięć  pytań i ponownie nerwowe oczekiwanie na wyniki wyłaniające najlepszą czwórkę , która powalczy o zwycięstwo w ścisłym finale.

Ola , Kacper i Hubert i z tej próby wyszli zwycięsko!  Drużyna z II Liceum w Starachowicach znalazła się na liście 4 najlepszych zespołów w kraju.

III tura rozgrywki wyłoniła zwycięzców konkursu. Zostały nimi, drugi rok z rzędu uczennice klasy trzeciej  Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu.

Zespół z naszej szkoły zajął  4 lokatę w Polsce. Dla naszych uczniów to duży sukces , tym bardziej że jako jedyni  uczestnicy ścisłego finału są uczniami liceum ogólnokształcącego . Pozostali uczestnicy reprezentowali szkoły ekonomiczne. W rywalizacji na wszystkich etapach pokonali ponad 19 tysięcy uczestników z 540 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju!!!

Gratulujemy!