W dniu dzisiejszym w II Liceum Ogólnokształcącym już po raz  11 odbył się finał   turnieju „Matematyka i ja w otaczającym Świecie” dla uczniów gimnazjów powiatu starachowickiego. Turniej rozgrywany jest pod patronatem Starosty Powiatu Starachowickiego i Honorowym Patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

W bieżącym roku w konkursie wzięli udział uczniowie starachowickich gimnazjów Nr1,Nr 2, Nr 3, Nr4, Społecznego Gimnazjum oraz uczniowie gimnazjów w Mircu, Pawłowie, Krynkach i Chybicach.

W etapie szkolnym, który odbył się w dniu 06 lutego 2015 wzięło udział 110 uczniów.

W dzisiejszym finale do testu przystąpiło 30 uczestników. W oczekiwaniu na wyniki konkursu młodzież spędziła czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym dla nich przez uczennice z klasy 2 mat-fiz. a chwilę później miała okazję zwiedzić szkołę, po której oprowadzali ich koledzy z 1 klasy matematyczno – fizycznej.

Nagrody zwycięzcom  i podziękowania dla opiekunów wręczył dyrektor naszej szkoły Tadeusz Szczepański.

I miejsce i  nagroda główna – kalkulator graficzny  zdobył Bartłomiej Sikorski ze Społecznego Gimnazjum STO w Starachowicach. Opiekun – Beata Nowak.

II miejsce : Laura Jammoul Społeczne Gimnazjum STO

III miejsce : Kacper Kiciński Gimnazjum Nr 2  Starachowicach

Nagrodę specjalną za pomysłowość i oryginalność metody rozwiązywania zadań otrzymała Martyna Gruszczyńska z Gimnazjum Nr 3.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody rzeczowe.

Organizatorki konkursu nauczycielki matematyki II LO Beata Żeber i Dorota Gęborek bardzo wysoko oceniły poziom przygotowania i umiejętności młodych adeptów matematyki.

Nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez : Starostę Powiatu Starachowickiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz  Arkadiusza Pająka z Hotelu Senator, F.H. Metal Mark Marek Kozłowski, Firmę Marbo Bożena i Marek Ulikowscy, Myjnie Bezdotykową ul. Pastwiska, Szkołę Matematyki „2+2” w Starachowicach. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i smycz wykonaną przez Agencję Reklamową Marecki Name Marka Wójcika .

Do zobaczenia za rok!