W sobotę 19 maja br.  nasza szkoła brała udział w wojewódzkich zawodach ratowniczych PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Piątka naszych ,,ratowników” pojechała reprezentować naszą szkołę oraz powiat starachowicki na szczeblu województwa. Zawody rozgrywały się w dwóch  kategoriach: praktycznej i teoretycznej.
Cześć teoretyczna to część pisemna , każdy z uczestników musiał napisać indywidualnie test składający się z 20 pytań. Zakres pytań dotyczył historii  PCK oraz wiedzy z ratownictwa medycznego. Cześć praktyczna to pozoracje, które przygotowali dla zawodników doświadczeni pozoranci. Dodatkowymi atrakcjami dla uczestników  były dwie stacje przygotowane  przez PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Policję.  Drużyny w tych stacjach walczyły o puchar pana komendanta psp oraz komendanta policji. Nie ukrywajmy była to dodatkowa forma rozrywki i chwilowego wyluzowania  się uczestników. Nasza szkolna drużyna po ogromnym wysiłku uplasowała się ostatecznie na 5 miejscu w województwie.
W skład drużyny wchodzi; Klaudia Seweryn kl.IIc, Michał Marzec kl.IIc, Maciej Niewczas kl.IIb, Weronika Kuśmierczyk kl.Ib i Kacper Grunt kl.1 d . Opiekunem drużyny był prof. Norbert Kutyła.