W halach I i II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, w dniu 16.04.2019r., odbyły się finały wojewódzkie w koszykówce dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół podzielonych na dwie grupy. W pierwszej grupie zagrały: I LO Busko Zdrój, I LO Skarżysko Kamienna oraz I LO Starachowice, w drugiej zaś – II LO Skarżysko Kamienna i II LO Starachowice. Spotkania rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.

Reprezentantki naszej szkoły po wygraniu meczu z II Liceum Ogólnokształcącym ze Skarżyska Kamiennej zapewniły sobie bezpośredni awans do finału i grę o pierwsze miejsce. Rywalizację w drugiej grupie wygrały zawodniczki z I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach i to one zostały rywalkami naszej reprezentacji w grze o „prym” w województwie.

Stojący na wysokim poziomie mecz finałowy rozpoczął się od bardzo zaciętej i wyrównanej walki obydwu zespołów. Przez dwie pierwsze kwarty na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna. W trzeciej i czwartej, na prowadzenie wyszły nasze zawodniczki, które nie oddały meczu już do końca spotkania, ostatecznie pokonując I Liceum Ogólnokształcące 47:29. Najlepszą zawodniczką w drużynie została Julia Niemiec, choć słowa uznania należą się wszystkim dziewczętom.

Komplet rezultatów:

Grupa I

I LO Starachowice – I LO Busko Zdrój       38:31

I LO Skarżysko Kam – I LO Busko Zdrój    28:29

I LO Starachowice – I LO Skarżysko Kam. 39:23

Grupa II

II LO Starachowice – II LO Skarżysko Kam.  45:23

Mecz o III miejsce:

I LO Busko Zdrój – II LO Skarżysko Kam.   24:27

Mecz o I miejsce:

II LO Starachowice – I LO Starachowice    47:29

Klasyfikacja końcowa:

  1. II LO Starachowice
  2. I LO Starachowice
  3. II LO Skarżysko Kam
  4. I LO Busko Zdrój
  5. I LO Skarżysko Kam

Szkołę reprezentowały:

Niemiec Julia 3B,  Godlewska Patrycja 3E,  Biegaj Natalia 3E,  Kuśmierczyk Weronika  2B,  Rolka Kaja 2D,  Sońta Karolina 1A,  Jeżewska Oliwia 1C,  Łuczkiewicz Anna 1C,  Martys Aleksandra  1C, Kamila Klepner 1D.

Drużynę przygotował i prowadził  –  p. Mariusz Kandyba