W dniach 9 -12 czerwca 2015 r. w Koszalinie i Unieściu odbył się XXXVIII Finał Centralny zawodów sportowo – obronnych  „Sprawni jak żołnierze” 2015. Do zawodów przystąpiło po trzynaście zespołów żeńskich         i męskich z całej Polski. Województwo świętokrzyskie po wygraniu zawodów rejonowych reprezentowały dwa zespoły z naszej szkoły w składzie: dziewczęta – Weronika Sałata I D, Natalia Góra II B i Aleksandra Libera II E oraz chłopcy – Maciej Małek I D, Kamil Garbacz I D, Mariusz Tomczyk III G. Uczestnicy zmierzyli się ze sobą w pięciu konkurencjach: tor sprawnościowy, pierwsza pomoc, strzelanie, rzut granatem oraz bieg na orientację.

Zdecydowanie lepiej w zawodach poradziły sobie dziewczęta, które w ogólnej klasyfikacji uplasowały się tuż za podium zajmując IV miejsce przez co pozostał pewien niedosyt i rozczarowanie. Wyrównana rywalizacja w poszczególnych konkurencjach i wynikające stąd różnice punktowe pomiędzy zespołami były tak małe że dopiero ostatnia konkurencja – bieg na orientację przesadził o poszczególnych miejscach. Dziewczęta przegrały miejsce na podium zaledwie jednym punktem! Nieco poniżej oczekiwań w klasyfikacji końcowej wypadli chłopcy zajmując XI miejsce.

Warto nadmienić iż jedną z najlepszych zawodniczek na torze sprawnościowym była reprezentantka naszej szkoły Weronika Sałata, która spośród 39 uczestniczek uplasowała się na IV pozycji.

W ostatnim dniu zawodów wszyscy uczestnicy zwiedzili Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu a wieczorem spotkali przy wspólnym, kończącym zawody grillu. Opiekunowie: Norbert Kutyła, Mariusz Kandyba . Gratulujemy występu naszej reprezentacji!!!