We wtorek 14 marca w kieleckim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbył się finał wojewódzkiego etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Do rozwiązywania testu wielokrotnego wyboru przystąpiło 19 trzyosobowych drużyn z całego województwa, które przeszły w listopadzie etap szkolny Olimpiady.

Dwójkę reprezentowali : Natalia Magielnicka z 1d , Daniel Staszewski z 1d i Kacper Kiciński z 2b. Opiekunem była Katarzyna Orłowska , nauczyciel geografii i przedsiębiorczości.

Stawką było nie tylko zwycięstwo w świętokrzyskim, ale też prawo startu w wielkim finale krajowym w Warszawie , gdzie rywalizować będą najlepsze zespoły z 16 województw. Nasza drużyna przystępowała do rozgrywki pod dodatkową presją obrońcy tytułu , bo rok temu to właśnie uczniowie z II LO okazali się najlepsi.

W rywalizacji ważna była nie tylko ogromna wiedza o ubezpieczeniach społecznych , ale też tempo rozwiązywania testu , gdyż w przypadku jednakowej liczby punktów decydowała kolejność ukończenia pracy. Kacper , kapitan naszej trójki, oddał kopertę z testem po zaledwie 9 z 30 minut przeznaczonych na rozwiązanie. Po sprawdzeniu prac przez komisję okazało się , że byli nie tylko najszybsi , ale i najlepsi! I drugi rok z rzędu będą reprezentować świętokrzyskie w finale krajowym, który odbędzie się 26 kwietnia w centrali ZUS w Warszawie. Rok temu zajęliśmy tam 4 miejsce. Gratulujemy Natalii, Kacprowi i Danielowi i życzymy powodzenia w finale!