„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…”

Ukończenie szkoły i pożegnanie maturzystów zawsze miało w naszym liceum bardzo uroczysty charakter. W tym roku za sprawą epidemii wywołanej wirusem COVID-19 było zupełnie inaczej. Ze względu na wprowadzone ograniczenia nie mogliśmy tradycyjnie spotkać się w szkole na uroczystej Gali Zakończenia Roku Szkolnego zatem pożegnanie, gratulacje i słowa podziękowań przenieśliśmy do „wirtualnej” rzeczywistości.
W mediach społecznościowych został opublikowany film z wystąpieniem Pani Dyrektor, w którym znalazły się ciepłe słowa podziękowań i życzeń dla maturzystów. W imieniu społeczności szkolnej głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem, którzy podziękowali nauczycielom i swoim kolegom za współpracę i wspólnie spędzony czas…                 Spotkania z wychowawcami poszczególnych klas odbyły się na platformie TEAMS a koncert przygotowany przez Zespół Staszica „Pozytywnie nastawieni LO2” został opublikowany na Facebooku.

Kilka słów od wychowawców …

KLASA 3 A – PROFIL HUMANISTYCZNY

Humaniści z klasy 3a – jesteście zespołem wyjątkowo empatycznych, artystycznie uzdolnionych, ciekawych świata młodych ludzi. Wasz pobyt w murach „dwójki” można zamknąć w słowach piosenki Niemena „…i nie żal nic i żal tak wiele”.  „Nie żal”, ponieważ wykorzystaliście twórczo licealny czas rozwijając swoje zainteresowania historyczne, teatralne, dziennikarskie i sportowe.                „ I żal tak wiele”, ponieważ smutna jest myśl, że nie spotkam Was – młodych pasjonatów w ławkach szkolnych.
Mam nadzieję, że będziecie pamiętać, iż w życiu istnieją dwa cele, do których należy dążyć: pierwszy- osiągnąć to, czego się pragnie, drugi- cieszyć się tym.

DZIĘKUJĘ, ŻE MOGŁAM BYĆ CZĘŚCIĄ WASZEJ DROGI KU DOROSŁOŚCI.

Wychowawca: mgr Joanna Drapejkowska

 

KLASA 3B – PROFIL MATEMATYCZNO – FIZYCZNY

Uczniowie klasy 3B to zespół ciekawych osobowości. Inteligentni, ambitni, uzdolnieni …                                                                     Młodzież aktywna i zaangażowana w działalność na rzecz klasy i szkoły. Uczestniczyli w pracach Samorządu Szkolnego, Gazetki Szkolnej, reprezentowali szkołę będąc w Poczcie Sztandarowym.
Najlepsi brali udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych uzyskując wysokie lokaty w województwie.
Klasę cechowały pozytywne interakcje społeczne. Zawsze ułatwiały one dążenie do wspólnego celu.
To wielki obowiązek oraz wyzwanie sprostać roli wychowawcy w takiej klasie.
To także wielka radość móc uczestniczyć w życiu tylu wspaniałych, energicznych ludzi – ciekawych życia i świata.

BAAARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE WAS POZNAŁAM. DZIĘKUJĘ ZA TRZY WSPÓLNE LATA. BĄDŹCIE SZCZĘŚLIWI!

Wychowawca: mgr Izabela Gębarska

 

KLASA 3 C – PROFIL BIOLOGICZNO – CHEMICZNY

Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wartościowym człowiekiem i tylko Wy sami możecie wyznaczać granice własnych, nieograniczonych możliwości. Bez względu na to, czy będzie to podróż do krainy literatury, tańca, na sportowe areny,                    czy z ofiarnością i sercem do miejsc, gdzie potrzebna jest pomoc.
Pamiętajcie – czas jest bramą, w której mija się przeszłość i przyszłość… niech ta druga okaże się dla Was szczęśliwa każdego dnia.

NIGDY O WAS NIE ZAPOMNĘ, DO ZOBACZENIA!!!

Wychowawca: mgr Beata Banaszkiewicz-Wąs

 

KLASA 3 D – PROFIL MATEMATYCZNO – GEOGRAFICZNY

Wspaniali młodzi, dobrzy ludzie z wieloma ciekawymi pomysłami, przedsiębiorczy, gotowi do wszelkiej pomocy dla potrzebujących, życzliwi i uśmiechnięci.
Śpiew, gra na gitarze, akordeonie i perkusji, taniec, nagrywanie videoklipów, organizowanie uroczystości szkolnych, akcji charytatywnych to zdolności, które charakteryzują uczniów klasy 3D.

ŻAL, ŻE ODCHODZĄ…. SZCZĘŚCIE, ŻE ICH SPOTKAŁAM….

Wychowawca: mgr Katarzyna Gutowska-Lipiec