W środę 22 kwietnia na hali sportowej naszej szkoły oraz hali I Liceum Ogólnokształcącego został rozegrany finał wojewódzki koszykówki dziewcząt w którym wystąpiły trzy starachowickie zespoły:  II liceum Ogólnokształcące,  I  Liceum Ogólnokształcące i  ZSZ Nr 1 oraz po jednym zespole ze Skarżyska – Kamiennej, Ostrowca Świętokrzyskiego i Kielc. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły trafiła do grupy z zespołami z Kielc i Skarżyska-Kamiennej które pokonała po bardzo dobrej grze odpowiednio 46:14 i 58:25 zajmując pierwsze miejsce w grupie. W spotkaniu o pierwsze miejsce nasze dziewczęta zmierzyły się  z ZSZ  Nr 1, zwycięzcą grupy drugiej. Po bardzo emocjonującym i zaciętym spotkaniu stojącym na wysokim poziomie nasze dziewczęta niestety przegrały złoty medal różnicą 9 punktów  44 : 35. W meczu o trzecie miejsce I  Liceum Ogólnokształcące pokonało I  Liceum Ogólnokształcące z Kielc 33:32. Najlepsze trzy zespoły dyplomy, pamiątkowe medale oraz puchary.

Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie: Libera Aleksandra 2E, Kowalska Kinga 2E, Kwiecień Marta  2D, Klamczyńska Aleksandra  2E, Borowiecka Magdalena  2E, Ostoja Monika  2E, Wójcik Anna 2C, Chmiel Barbara 1E, Pońska Anna 1D, Sałata Weronika 1D, Niewczas Kinga 1B.