W dniu 11 kwietnia 2016 w Hotelu Senator odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie stypendiów i wyróżnień w I edycji Programu Stypendialnego „Z Naszego Podwórka”.

W ramach Programu Stypendialnego „Z Naszego Podwórka” są przyznawane stypendia uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  ze Starachowic i powiatu starachowickiego utalentowanym w jednej lub kilku dziedzinach : nauki , kultury, sportu i kierunkach zawodowych. W tej edycji swoje osiągnięcia zaprezentowało 46 uczniów. Laureatką stypendium za osiągnięcia artystyczne została Aneta Nowak z kl. 3b.(mat-fiz)

Aneta odnosi sukcesy w dziedzinie poezji i literatury, między innymi jest Laureatką Regionalnego Konkursu „W malinowym chruśniaku”, w turnieju teatralnym pt. „Bitwa na rymy” za swój wiersz została nagrodzona jedyną indywidualną nagrodą. W ubiegłym roku prace Anety ukazały się w książce Alicji Zanijat „Starachowice – miasto na wzgórzach”.

Wśród wyróżnionych znalazła się Kasia Gęborek z klasy 3d.(mat-geo) Kasia odnosi sukcesy wokalne w konkursach krajowych jak i zagranicznych. W ubiegłym roku na Międzynarodowym Festiwalu „Magiia Italiana” w Rimini wyśpiewała II nagrodę . Na 42 Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach zdobyła Srebrną Jodłę . Wśród  licznych nagród i wyróżnień znalazły się : III miejsce Scena dla Ciebie w Kielcach, III miejsce w Ogólnopolskich Spotkaniach z Balladą w Iłży.

Nominowani do stypendium z II Liceum za swoje osiągnięcia byli również Dawid Bzdrenga i Bartosz Zapała z klasy 3b. (mat-fiz)

Serdecznie gratulujemy.