Od pięciu lat pracownicy i uczniowie naszego liceum uczestniczą w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Tegoroczne hasło „Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego” doskonale wpisuje się  w intencje zaangażowanych w pomoc ludzi.  To dzięki nim udało się zorganizować pomoc dla trzech rodzin z naszej okolicy.

Zbiórką pieniędzy i przygotowaniem paczki od pracowników szkoły zajęła się p. Beata Kidoń – nauczycielka biologii. Pomoc ta trafiła do chorej na raka matki wychowującej czwórkę dzieci.
Drugi dar był  dziełem  uczniów z kl. II b i II e oraz ich wychowawczyń p. Katarzyny Gutowskiej-Lipiec i p. Doroty Gęborek. Wspólnie przygotowali paczkę dla wielodzietnej rodziny z okolic Starachowic.

Prezenty trafiły również do babci samotnie wychowującej wnuki. Tę pomoc zorganizowała klasa II c z wychowawcą p. Beatą Banaszkiewicz-Wąs przy ogromnym zaangażowaniu rodziców jednej z uczennic.

W miarę możliwości wszystkie potrzeby sugerowane przez wolontariuszy  znających sytuację materialną rodzin zostały spełnione.
W paczkach znalazły się artykuły spożywcze, środki czystości, ubrania i obuwie zimowe, pomoce szkolne oraz dodatkowo przygotowane prezenty dla członków rodzin np.:  rower dziecięcy, odkurzacz, słodycze, perfumy czy  wymarzone zabawki.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i liczymy na współpracę w przyszłym roku.