Wakacje czas zacząć.

W murach II Liceum Ogólnokształcącego, podobnie jak w tysiącu innych szkołach, 22 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2017/2018. Po dziesięciu miesiącach wysiłku i trudu nastąpił czas wakacji. Jeszcze tylko coś, co jest dla każdego ucznia najważniejsze, odbiór świadectwa z rak wychowawcy.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą w kościele Wszystkich Świętych. Następnie młodzież zgromadziła się w sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły – Tadeusz Szczepański zabrał głos, dokonał podsumowania klasyfikacji rocznej. Gratulował uczniom, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce, zdobywali laury w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, wyróżnił sportowców, którzy reprezentowali II LO i stawali na podium, a także uczniów, którzy uzyskali 100% frekwencję. Podziękował nauczycielom i uczniom za pracę i zaangażowanie.

W imieniu rodziców głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Papaj. W ciepłych słowach zwróciła się do nauczycieli , dziękując im za codzienną pracę i wysiłek. Życzyła wszystkim, nauczycielom i uczniom, udanych i spokojnych wakacji.

W imieniu młodzieży podziękowania dla całego grona pedagogicznego złożyła Iga Stępniewska, przewodnicząca Samorządu Szkolnego.

Ostatnim punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IA, pod kierunkiem polonistki Renaty Kasperkiewicz. Program był pełną humoru audycją telewizyjną. Na początku pojawiły się aktualne informacje i plotki, był program poradnikowy „Zapomniane miejsca – odkryjmy je jeszcze raz”, relacje z obrad Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i reklama. Finałem programu był taniec – sirtaki – wykonany przez najlepszych tancerzy, chłopców z klasy IID.

Za dwa miesiące znowu się spotkamy. Wypoczęci i gotowi do kolejnego roku szkolnego. Teraz korzystajmy z uroków wakacji. Już czas je zacząć!