W dniu 01 kwietnia 2017 w II Liceum Ogólnokształcącym został rozegrany 13 finał turnieju „Matematyka i ja w otaczającym świecie” dla uczniów gimnazjów powiatu starachowickiego. Turniej odbywa się pod patronatem Starosty Powiatu Starachowickiego   i Honorowym Patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

W bieżącym roku w konkursie wzięli udział uczniowie z gimnazjów : Nr1,   Nr 3, Gimnazjum Społecznego ze Starachowic, uczniowie gimnazjów: w Mircu, Szerzawach oraz w Rzepinie. W etapie szkolnym konkursu, który odbył się w lutym wzięło udział 90 uczniów, do etapu powiatowego zakwalifikowało się 24 z nich .

W czasie oczekiwania na wyniki konkursu gimnazjaliści mieli okazję poznać szkołę, obejrzeć prezentacje i wystawy z naszych szkolnych uroczystości i wypraw, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego dla nich przez uczniów z klasy 1e (biol-geo).

Nagrody, dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników konkursu wręczyli p. Monika Nowak członek Zarządu Powiatu Starachowickiego oraz p. Tadeusz Szczepański dyrektor II LO .

Klasyfikacja końcowa :

I miejsce: Julian Przemyski Gimnazjum Nr 3 w Starachowicach nauczyciel p. Beata Wąsala

II miejsce : Albert Orczyk Gimnazjum w Szerzawach nauczyciel p. Agnieszka Nieckula

III miejsce : Szymon Tuz Gimnazjum Społeczne STO nauczyciel p. Teresa Szklarczyk

Nagroda specjalna dla najmłodszego uczestnika konkursu trafiła do Karola Lefka z gimnazjum w Rzepinie. Karol jest uczniem klasy pierwszej więc zapraszamy go do udziału w kolejnych edycjach.

Komisja konkursowa przyznała również nagrodę za najbardziej oryginalny sposób rozwiązania zadania –otrzymał ją Szymon Tuz z Gimnazjum Społecznego.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez : Starosta Powiatu Starachowickiego, Arkadiusz Pająk z Hotelu Senator, F.H. Metal Mark- Marek Kozłowski, Bartosz Łącki – Myjnia Bezdotykowa ul. Pastwiska, Szkoła Matematyki „2+2”, Firma AR- KA Komputer System, Marecki Name- Marek Wójcik, firma Zibi. Turniej przygotowali nauczyciele matematyki II LO: Beata Żeber, Agnieszka Kopeć, Tomasz Erbel.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy!