Cezary Rokita – klasa 3 B (mat-fiz-ang)

Dziedzina: speedcubing

• Wicemistrz Polski w kategoriach: kostka 5×5 i kostka 7×7.
• Brązowy medalista w konkurencji: kostka 6×6.
• Rekordzista Polski w pojedynczym ułożeniu kostki 7×7 z czasem 2:41.69.
Jest to drugi wynik w Europie i czwarty na świecie.

Speedcubingiem (układaniem kostki Rubika i podobnych układanek na czas) zajmuję się od kwietnia 2010. Kostka trafiła w moje ręce przez przypadek. Początkowo było to hobby, uprawiane czysto rekreacyjnie, ale szybko przerodziło się w pasję, z której nie dało się już „wykręcić”. Po nieco ponad roku ćwiczeń pojechałem na pierwsze zawody – Mistrzowsta Polski w Starogardzie, gdzie zdobyłem 2 srebrne medale, a tym samym tytuł wicemistrza Polski w dwóch kategoriach. Dotychczas uczestniczyłem w 18 zawodach, zdobywając łącznie 33 medale.

Piotr Godzina – 3 B (mat-fiz-ang)

Dziedzina: fotografia

Gdy zostałem poproszony o opisanie mojej przygody z fotografią, przez chwilę zastanowiłem się nad tym jak zdefiniować to, czym tak naprawdę się zajmuję. Doszedłem do wniosku, że mimo iż jest to moja praca to jest to zajęcie, które sprawia mi frajdę, dzięki któremu mogę ciągle podejmować nowe wyzwania i się rozwijać. Chęć rejestrowania obrazu, tego co widzę pojawiłasię w moim życiu, gdy byłem dzieckiem. Z początku pasją było tworzenie filmów, dopiero później zafascynowała mnie fotografia. Swój pierwszy aparat dostałem jako prezent komunijny w 2005 r i to „cacko” towarzyszyło mi w wielu miejscach głównie podczas wycieczek górskich. Mając 13 lat znalazłem w domu starą radziecką lustrzankę analogową. Wtedy postanowiłem zakupić książkę o podstawach fotografii, a także kupiłem mój pierwszy film. Z początku fotografowałem kwiaty w ogrodzie. Po zakupie mojej pierwszej lustrzanki cyfrowej zacząłem uczyć się odpowiedniego komponowania światła i zająłem się fotografią kolarstwa grawitacyjnego, które jest mi bliskie od lat. Od tamtego czasu zawartość mojego plecaka ewoluowała w sposób niewiarygodny, a także moje życie uległo znaczącej zmianie. 12 stycznia 2014 roku założyłem autorską stronę poświęconą fotografii, dzięki której współpracuje z kilkoma ugrupowaniami, dającymi mi możliwość realizacji mojego zamiłowania. Nie traktuję fotografii jako sposobu na zarabianie pieniędzy. Staram się wykorzystywać wszelkie możliwości jakie daje mi współczesna technika do tworzenia prac cieszących odbiorców. Sam zaś poszukuję tego jednego jedynego motywu, dzięki któremu zrobię zdjęcie życia… 🙂

Robert Siebyła – klasa IE (biol-chem-mat)

Dziedzina: Kick-boxing

Osiągnięcia:
• 2013 – Mistrzostwa Europy K-1 – Brązowy Medal
• 2014 –Mistrzostwa Polski K-1 – Srebrny Medal
• 2014 – Mistrzostwa Świata K-1 – Brązowy Medal
• 2014 – Puchar Świata K-1 – Brązowy Medal
• 2015 – Mistrzostwa Polski K-1 – Srebrny Medal
• 2015 – Mistrzostwa Polskiw Ligh-contact – Srebrny Medal

Kick-boxing uprawiam od czwartej klasy szkoły podstawowej. Jestem dosyć spokojnego usposobienia, stąd nie pasjonowały mnie tego typu ćwiczenia. Gdyby nie namowa kolegi, pewnie nie poszedłbym na pierwszy trening. Rok 2011 był dla mnie w jakimś sensie przełomowy. W tym roku zacząłem startować w zawodach. Na początku jako kadet walczyłem w formach matowych. Jednak słabo mi szło w tego typu spotkaniach i większość walk przegrywałem. Nie trenowałem wtedy również na poważnie. W sporcie zacząłem rozwijać się dopiero po swojej pierwszej walce ringowej. Przestałem opuszczać treningi i zrobiłem duże postępy. Swoją przygodę z kick-boxingiem mam zamiar kontynuować. Cały czas trenuję i staję się coraz lepszy. W tym roku wszystkie walki przede mną. Trzymajcie kciuki 🙂

🙂

Donata Żelazowska – klasa II F (biol – chem – mat)

Dziedzina : wędkarstwo rzutowe (casting)

Osiągnięcia:
• Mistrzostwa Świata w Kassel – brązowy medal w konkurencji Arenberg w kategorii juniorek
• Halowy Puchar Europy w Poznaniu – brązowy medal w pięcioboju w kategorii juniorek
• Mistrzostwa Polski – liczne medale z w kategorii juniorek i kobiet
• Puchar Polski – pierwsze miejsce w pięcioboju w kategoriijuniorek
Od wczesnego dzieciństwa interesowało mnie wędkarstwo . Już jako sześciolatka uwielbiałam łowić ryby z moim dziadziusiem. To właśnie On rozbudził we mnie to nietypowe ( jak na dziewczynę) zainteresowanie . Ale dopiero kilka lat później podczas jednego ze zgrupowań dowiedziałam się o niezwykłej i niecodziennej dyscyplinie sportowej , jaką jest casting, który nie ma nic wspólnego z wodą, ani łowieniem ryb. Już od pięciu lat spędzam wiele czasu na treningach (zimą na hali, latem na stadionie), by dobrze przygotować się do zawodów , wymaga to jednak wiele wysiłku, mocnych nerwów , a przede wszystkim cierpliwości. Obecnie startuję w kategorii juniorek . W tym sporcie istnieje 9 różnych konkurencji i każda wymaga specjalistycznego sprzętu i oczywiście innej techniki rzucania. Ogólnie konkurencje można podzielić na docelowe ( mucha cel, arenberg, skish spinningowy i skishmulti) oraz odległościowe ( odległość muchowa, odległość spinningowa, odległość multi, tzw. „osiemnastka” i „łosoś” , jednak te dwie ostatnie konkurencje rzucają tylko mężczyźni). Co roku organizowane są zawody różnej rangi m.in. Mistrzostwa Okręgu , pięć Pucharów Polski , Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Świata (juniorów, seniorów, a nawet weteranów) , jak również Halowe Puchary Europy i Puchary Świata. Uczestnictwo w tego typu zawodach uczy przede wszystkim wytrwałości oraz umiejętności przyjęcia porażki, dostarcza niesamowitych emocji i daje możliwość poznania wielu ciekawych ludzi oraz odwiedzania interesujących miejsc zarówno w Polsce jak i na świecie.

Więcej informacji o castingu na stronach :
http://www.icsf-castingsport.com/

Małgorzta Mirkowska, klasa III D (mat-geo-ang)

Dziedzina: Jazda konna w stylu western

Moja przygoda z końmi zaczęła się gdy miałam 11 lat. Wtedy po raz pierwszy pojechałam wraz z moją siostrą Kasią do zaprzyjaźnionej stajni. Przez następne kilka miesięcy uczyłam się podstaw jazdy konnej w stylu western. Dzięki moim kochanym rodzicom, spełniło się moje marzenie. Własny koń. Potem wszystko potoczyło się dojść szybko. Przeprowadzka do nowego domu, budowa stajni i kupno dwóch koni. Moją klacz, na której w chwili obecnej startuje na zawodach, mam odkąd skończyła 6 miesięcy. Praca z nią sprawia mi dużo radości, ale wymaga również wysiłku, wzajemnego zrozumienia, a przede wszystkim cierpliwości. Od dwóch lat jeżdżę pod okiem wykfalifikowanej trenerki w Warszawie. To ona przygotowała nas do pierwszych w moim życiu zawodów, na których można poznać wielu ciekawych ludzi, wymienić się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami. Najlepiej sprawdzałam się w konkurencjach technicznych, dlatego zdecydowałyśmy, że to na nich będziemy się skupiać. W tych konkurencjach wymaga się od konia precyzji i skupienia. W konkurencji Trail, koń wraz z jeźdźcem musi pokonać schemat po torze z różnymi przeszkodami tj. przejazd przez mostek, cofanie pomiędzy drągami, przejście przez bramkę farmerską i wiele innych. W konkurencji Pleasure wymaga się, aby jeździec pokazał swojego konia pod siodłem w trzech chodach. Stęp, kłus i galop muszą być przejechane jak najwolniej, swobodnie i w pełnym skupieniu. Nasza ciężka praca zaowocowała już na kilku zawodach. Kocham konie i zamierzam moją pasję dalej rozwijać i związać z nią przyszłość.

Osiągniecia:

Rumianka 2015 – Grand Champion w konkurencji Showmanship At Halter
Rumianka 2015 – 2 miejsce w konkurencji Trail Youth w kwalifikacjach do Mistrzostw Polski
Stare Żukowice 2016 – Wicemistrz Polski w konkurencji All Breed Trail Youth14-18
Rzeszów 2017 – 1 miejsce w konkurencji Class Champion Western Horsemanship
Rzeszów 2017 1 miejsce w konkurencji Class Champion Western Pleasure
Rzeszów 2017 – 1 miejsce w konkurencji All Breed Showmanship At Halter Open
Stare Żukowice 2017 – Mistrz Polski w konkurencji Showmanship At Halter
Stare Żukowice 2017 – Wicemistrz Polski w konkurencji Western Pleasure Open
Stare Żukowice 2017 – Wicemistrz Polski w konkurencji All Breed Western Pleasure Open
2017 – Youth Show All-Around za największą ilość punktów w kategorii 14- 18
PLQHA All Around Rider Champion Poland 2017t7

t6

t5

t4

t3

t2

t