„Święty Mikołaj dla Seniora

Cieszymy się ogromnie, ogłaszając, że uczniowie II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Święty Mikołaj dla Seniora”. 

W ramach akcji nasi uczniowie wybrali ze strony listy napisane przez Seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach i przygotowali dla nich przygotowali prezenty w pełni odpowiadające treści listów, tak aby spełnić ich indywidualne potrzeby i marzenia. W akcję zaangażowało się aż 10 klas (IA, IC, ID, 2A, 2C, 2D, 2E, 3A, 3B, 4C) dzięki czemu do DPS zostało dostarczonych 10 paczek.

Akcja to nie tylko materialne wsparcie, to także okazja by podzielić się ciepłem i radością Świąt oraz zadbać o to, by obdarowani mogli poczuć się wyjątkowo.

Tak o akcji piszą jej twórcy: „Chociaż wiemy, że często podarki są dla Seniorów spełnieniem wielu ich podstawowych potrzeb, to wierzymy, że prawdziwym prezentem, realizowanym w ramach akcji są łzy wzruszenia, pokonywanie samotności, budowanie relacji i dostrzeżenie drugiego człowieka. Nie mamy wątpliwości, że to właśnie te prezenty tworzą magię świąt… nie tylko dla Seniorów, ale także dla każdego Świętego Mikołaja, który wybrał list.”

Dziękujemy każdej osobie, która przyczyniła się do stworzenia tych wyjątkowych paczek. Wasze zaangażowanie pokazało, jak wiele dobra jesteśmy w stanie razem zrealizować!

Akcję koordynowały pani pedagog Jolanta Pawlińska i pani psycholog Klaudia Kruk.

Zachęcamy, by śledzić stronę internetową, ponieważ maksymalnie do 13 stycznia 2024 pojawi się tam fotorelacja z finału w DPS w Starachowicach: https://listy.swietymikolajdlaseniora.pl/galeria