20 listopada 2018r. pod opieką pani Izabeli Gębarskiej i pani Beaty Żeber wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Postanowiliśmy, że pierwszym miejscem, które odwiedzimy wspólnie będzie Zamek Królewski w Warszawie – Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej. Korzystając z audiobooków udaliśmy się w podróż niezwykłą Trasą Zamkową. Obejrzeliśmy wystawę:  Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego, Galerię Lanckorońskich – dzieła sztuki, podarowane w 1994 r. Zamkowi przez prof. Karolinę Lanckorońską. W Galerii zobaczyliśmy dwa z trzech, obecnych w polskich zbiorach, dzieł Rembrandta – Dziewczyna w ramie obrazu i Uczony przy pulpicie. Podziwialiśmy tu obrazy należące  do kolekcji ostatniego króla – Stanisława Augusta, malarstwo XVI i XVII w., w tym holenderskie i flamandzkie, a także sztuki zdobniczej: ceramiki, złota, szkła, biżuterii i miniatur ze zbiorów Zamku Królewskiego z XVII – XIX w. Apartament Wielki i Królewski, Galeria Czterech Pór Roku, Sale Sejmowe, Pokoje Królewiczowskie – z obrazami Jana Matejki.

          Kolejnym punktem naszej wycieczki był Escape Room. To gra wymagająca przede wszystkim współpracy, ale także analitycznego myślenia, kojarzenia faktów, spostrzegawczości i nieco sprytu. Podzieleni na sześć grup udaliśmy się do sześciu pokoi: Polana, Poza światem, Pokój zagadek, Podróż, Pegazus, P@ssWord. Tylko od nas zależało, czy uda się rozwiązać wszystkie zagadki i wydostać się z pokoju przed upływem 60 minut…

Wieczór spędziliśmy w Teatrze Roma oglądając „Pilotów”, pełną emocji musicalową opowieść o miłości Jana i Niny brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. Akcja rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim Bitwy o Anglię, w której doniosłą rolę odegrali polscy piloci. Po całym dniu atrakcji ze śpiewem na ustach wróciliśmy do Starachowic.

Click edit button to change this text.