Jak co roku, nauczyciele z powiatu starachowickiego zostają zgłoszeni przez swoich uczniów do konkursu „Belfer Roku” organizowanego przez gazetę Echo Dnia. W tym roku nasi uczniowie zgłosili dwie świetne, niezastąpione profesorki. Mowa tu o paniach- Katarzynie Orłowskiej oraz Annie Wójcickiej. Pierwsza jest nauczycielem geografii oraz przedsiębiorczości zaś druga uczy historii. We wtorek, 7 czerwca na uroczystej gali w Hotelu Tęczowy Młyn w Kielcach zwycięzcom wręczono prestiżowe tytuły i nagrody. Głosowanie zaczęło się na początku maja, a zakończenie przypadło na 29 maja równo o godzinie 24.00 Pani Annie Wójcickiej dzięki ogromnemu wsparciu młodzieży, udało się zająć drugie miejsce w powiecie, trzecie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w województwie świętokrzyskim oraz piąte w „Złotej Dziesiątce”. Statuetkę „Złotej Dziesiątki” wręczał Świętokrzyski Kurator Oświaty –  Kazimierz Mądzik

Zaszczytne tytuły pani Anna odebrała z rąk Jacka Kowalczyka, dyrektor Urzędu Marszałkowskiego, oraz wicemarszałka Jana Maćkowiaka i Agaty Binkowskiej, członka zarządu województwa. Nasi pedagodzy swój sukces zawdzięczają znakomitej wiedzy merytorycznej, bardzo dobrym relacjom z uczniami, a także wielu inicjatywom podejmowanym na rzecz środowiska uczniowskiego. Cieszymy się, że w naszym liceum jest dużo więcej pedagogów, którzy w pełni zasługują na taki tytuł. Obie panie profesorki serdecznie dziękują wszystkim, którzy oddawali na nie głosy. Jak mówią to wiele dla nich znaczy.

O profesorkach:
Pani Katarzyna Orłowska to absolwentka geografii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych: przedsiębiorczość i przyroda. W II Liceum pracuje od 2000 roku.

Pani Anna Wójcicka to absolwentka Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego na kierunku historia oraz studiów podyplomowych z zakresu orientacji i doradztwa zawodowego (AP Kraków). Ma ukończony kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki. Jako nauczyciel pracuje 8 lat.

M.C.