Dzień Języków Obcych to wspaniała i wyjątkowa okazja by poznać kulturę innych państw  a jednocześnie świetnie się przy tym bawić. W naszej szkole ten dzień cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wielkim zaangażowaniem uczniów. Klasy pierwsze i drugie, przygotowały stoiska prezentujące kulturę wcześniej wylosowanych krajów. Uczniowie ubrani w stroje narodowe oferowali charakterystyczne dla danego kraju potrawy, ciasta i inne pyszności przy dźwiękach  muzyki.  Konkurencje na najlepsze stoisko wygrała klasa 1c(biol-chem) prezentując Turcję, zaś drugie miejsce zajęła klasa 1b(mat-fiz) z prezentacją Włoch.
Najtęższe mózgi stanęły w szranki biorąc udział w  konkursach: kulturoznawczym w językach angielskim, niemieckim i hiszpańskim i „stacje zadaniowe”.  Zwycięzcami konkursu w języku angielskim zostały Paulina Popławska (I miejsce) i Patrycja Serwicka (II miejsce), w języku niemieckim, Izabela Młudzińska (I miejsce) i Jan Szczech (II miejsce) i w języku hiszpańskim, Filip Cieślik (I miejsce) i Jakub Dawiec (II miejsce).
Ponadto odbył się konkurs który polegał na jak najszybszym rozwiązaniu 9 zadań umieszczonych w różnych miejscach szkoły. Najszybszą parą i zdobywcami I miejsca okazali się Michał Marzec i Dominik Szydełko z klasy 2c(biol-chem), natomiast II miejsce zdobyły Aleksandra Jaroszek i Anna Kulik z klasy 2d(mat-geo). Opiekę nad całością sprawowała pani Luiza Wójcik, nauczycielka j. hiszpańskiego.

Obowiązkowym punktem i kontynuacją Dnia Języków Obcych jest Przegląd Piosenki Obcojęzycznej. Ideą Przeglądu jest wspólna zabawa i śpiew w języku obcym, możliwość pokazania swojego wokalnego talentu jak również prezentacja indywidualna lub grupowa o charakterze humorystycznym. Podczas przeglądu mogliśmy wysłuchać takich utworów jak ‘Pump it Up’ w wykonaniu grupy uczniów klasy II b(mat-fiz), klasa I c(biol-chem) zaprezentowała piosenkę „Last Christmas” przy akompaniamencie skrzypiec  na żywo . Klasa I b (mat-fiz) wykonała kultowy utwór „You my heart, you my soul”, Basia Dziekońska z klasy II c(biol-chem) zaśpiewała  „Futatus no kadaito Akai Tsumi”, pierwszy utwór w historii Przeglądu wykonany w języku japońskim ! Romantyczny duet stworzyła Marysia Zawłocka Wojtkiem Tarczoniem śpiewając „City of Stars”, a Natalia Anduła wykonała utwór aż w 25 językach  – „Let it go”. Zdobywczyni pierwszego miejsca Agnieszka Niewczas ,zaśpiewała „When I look at you” a Dominika Chmielewska, zdobywczyni drugiego miejsca „When we were young” . Klasa I d(mat-geo) postawiła na piosenkę „Pretty Woman” a największe brawa  i prośbę o bis dostali wykonawcy  z klasy II d(mat-geo) z piosenką „Koko nut”. Uczniowie oprócz dopracowanych występów wokalnych zadbali również o odpowiednie stroje, często śmieszne i przerysowane, aby wywołać uśmiech na twarzach widzów.

Tegoroczny Przegląd przebiegał jak zwykle w rozrywkowej atmosferze, ogólnej zabawie oraz wspólnych tańcach w czasie obrad jury, które w składzie: p. Marta Głowacka, p. Krzysztof Duma, p. Jacek Rudzki, rzetelnie i obiektywnie wybrało zwycięzców.  Imprezę poprowadzili uczniowie klas III: w roli Św. Mikołaja – Julia Surowiec, Śnieżynki – Natalia Lipińska oraz diabełka – Maciek Cieciora. Całość przygotowała nauczycielka j. angielskiego, pani Dominika Gorzkowska.

Tegoroczne nagrody w Przeglądzie Piosenki ufundowała Rada Rodziców II LO oraz wydawnictwa McMillan i Pearson. Bardzo serdecznie dziękujemy.