6 grudnia 2019r. odbył się w naszym liceum Dzień Języków Obcych. Młodzież klas pierwszych i drugich rywalizowała w kilku konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli języków obcych.

Dzień Języków rozpoczął się quizem językowym oraz konkursem na łamańce językowe w językach angielskim i niemieckim. Zwycięzcami konkursów w języku angielskim zostali: Krzysztof Wysocki, Joanna Krawiecka i Maja Magielnicka, a w języku niemieckim Aleksandra Dychalska i Mateusz Orłowski.

Na korytarzach szkoły uczniowie klas pierwszych i drugich przygotowali stoiska prezentujące wielonarodowe tradycje i kulturę wylosowanych krajów. Były potrawy, desery, różnorakie smakołyki i muzyka charakterystyczna dla różnych narodowości. Nie zabrakło ciekawych postaci takich jak indyjskich tancerek, pięknych Greczynek i rodowitych Rosjan. Ponadto klasa I d wraz z wychowawcą przygotowali Strefę Relaksu.

W konkursie na najlepsze stoisko pierwsze miejsce ex – aequo zajęły klasy II b (Grecja) i II d (Włochy), drugie klasa I b (Indie), a trzecie miejsce przypadło klasie I a (Rosja).

Odbył się też konkurs na projekt koszulki z grafiką oraz sloganem zachęcającym do nauki języka hiszpańskiego. Najlepsze projekty stworzyły Karolina Tuz (II d) oraz Gabriela Haba (I a)

Obowiązkowym punktem tego dnia jest Przegląd Piosenki Obcojęzycznej. W tym roku tematem przewodnim były lata osiemdziesiąte. Mogliśmy wysłuchać utworów takich jak „Barbie girl”, „Last Christmas”, „YMCA” i wiele innych. Pierwsze miejsce za wykonanie piosenki „Barbie girl” zdobyła klasa II d, drugie miejsce miksem utworów z lat osiemdziesiątych wyśpiewała klasa II b, a klasa I g postawiła na „Uptown girl” zajmując trzecie miejsce. Za osobowość sceniczną została wyróżniona Aleksandra Glina (I b), a za najlepszy wokal- Maria Dzięba (I f)

Dzień Języków Obcych co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Jest to wspaniała okazja, by poznać kulturę innych krajów, a przy tym świetnie się bawić.