W dniu 5 kwietnia 2022r w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Pierwszym etapem był konkurs wiedzy o USA, Hiszpanii i Niemczech. Każda klasa wybierała swojego kandydata do konkursu. Pierwsze miejsce w konkursie wiedzy o USA zajął Igor Juszczyk z klasy I d, w konkursie wiedzy o Hiszpanii – Angelika Gliwa z klasy 3 d, a w konkursie wiedzy o Niemczech najlepsza była Joanna Niedziela z klasy 3 b.
Kolejnym etapem była prezentacja wylosowanych przez klasy krajów. Zadaniem uczniów było przygotowanie wystroju sal, potraw, zwyczajów danego kraju oraz zaprezentowanie przebrania klasowego i indywidualnego związanego ze znanymi postaciami z wylosowanego wcześniej państwa. Uczniowie wykazali się niesamowitą pomysłowością i trudno było wybrać najlepsze trzy zespoły. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3c, która reprezentowała Francję, drugie miejsce klasa 2c reprezentująca USA a trzecie miejsce klasa 1b reprezentująca Ukrainę.
Najbardziej pomysłowym przebraniem wykazał się Bartosz Nowak z klasy 2d, który przebrał się za Zeusa, drugie miejsce zajęła Katarzyna Gałka z klasy 2c przebrana za Statuę Wolności a trzecie miejsce zajęli: Michał Sobczyk, Igor Piętak oraz Maciej Stompór z klasy 2b, którzy byli przebrani za drwali. Na wyróżnienie zasłużył również Krzysztof Połeć z klasy 2b, który był przebrany za Kubusia Puchatka.
Dziękujemy wszystkim uczniom za niesamowitą pomysłowość i wkład włożony w przygotowanie Dnia Języków Obcych.