Dnia 10 października w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. W kreatywny i inspirujący sposób promowaliśmy dbanie o nasz dobrostan psychiczny.

W ramach tego ważnego dnia została przygotowana specjalna gablota, w której umieszczono numery telefonów wsparcia dla młodzieży oraz wskazówki dotyczące tego, jak na co dzień dbać o swoją kondycję psychiczną. Uczniowie klas I A, I C i II C wzięli udział w zajęciach psychoedukacyjnych z psychologiem szkolnym panią Klaudią Kruk. Przyświecało im hasło przewodnie: „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka”. Kolejnym przedsięwzięciem była sesja zdjęciowa uczniów i nauczycieli w „Ramce Dobrostanu Psychicznego” z mnóstwem pozytywnych myśli, inspirujących cytatów, motywujących haseł oraz afirmacji. Podkreślały one wagę dbania o nasze emocje, poczucie własnej wartości i samopoczucie. W efekcie powstało kilkadziesiąt uśmiechniętych fotografii. Młodzież działająca w Samorządzie Szkolnym na przerwie przyjaznym gestem powitania tzw. „żółwikiem” przekazywała uczniom poszczególnych klas słowa wparcia, wiary w siebie i siły w pokonywaniu trudności zapisane na karteczkach wraz z cukierkiem. Obdarowani uczniowie byli mile zaskoczeni a zarazem dowartościowani i docenieni przez swoich kolegów.

W uroczyste obchody święta w szkole włączyło się również grono pedagogiczne, promując zdrowie psychiczne. Akcja „Wdzięczność w Kartach” polegała na tym, że nauczyciele okazywali sobie wzajemnie wdzięczność i docenienie, korzystając z prostych karteczek z dobrymi słowami. Dla większości nauczycieli praca w szkole to nie tylko zawód, ale także pasja i misja, dlatego ważne jest, aby dowartościowywać i wspierać siebie nawzajem. Słowa wdzięczności, które znalazły się na karteczkach, były niezwykle wzruszające. Organizatorem Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w szkole była pani pedagog Jolanta Pawlińska, psycholog pani Klaudia Kruk oraz członkowie Samorządu Szkolnego wraz z opiekunem panią D. Gorzkowską.