Sukces Daniela Myszki !

          20 kwietnia 2024 r. w Kielcach  odbył się 62 Wojewódzki Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny pod hasłem „Oleśnica – miasto książęce.” Konkurs rozgrywany był w trzech grupach wiekowych.
Uczniowie z Koła Filatelistycznego ,,Klaserek Ali” przy Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Mirzec startowali we wszystkich trzech rozgrywanych grupach zajmując trzy pierwsze miejsca.
           W grupie klas szkoły średniej I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Daniel Myszka z kl. II E. Uczniowie musieli napisać dwa bardzo trudne testy, jeden z wiedzy filatelistycznej, a drugi z wiedzy tematycznej. Celem konkursu jest szerzenie wiedzy filatelistycznej wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja historii i kultury regionu, w którym ten finał się odbywa.
           Daniel Myszka będzie reprezentował nasze województwo  na ogólnopolskim konkursie filatelistycznym, który odbędzie się w tym roku w Oleśnicy (30.05 – 02.06.2024 r.).  Gratulujemy i  jesteśmy bardzo dumni z wysokich osiągnięć Filatelistów. Życzymy Danielowi dalszych sukcesów.  Uczniów do konkursu przygotowała pani Ala Bonio, która od lat prowadzi Młodzieżowe koło Filatelistyczne przy Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy w Mircu.