Czas wakacji dobiegł końca… We wtorek,1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O 9.15, po Mszy Św. w kościele Wszystkich Świętych zgromadziliśmy się w  hali sportowej  naszego Staszica.

Fajnie jest się spotkać po tych dwóch miesiącach. Gorączkowo wymieniamy w pośpiechu urywane zdania, próbując w kilka sekund opowiedzieć całe wakacje i wszystko to , czego w tym czasie doświadczyliśmy. Gwar cichnie. Nowy chorąży wprowadza wraz z asystą Sztandar, śpiewamy hymn. Dyrektor Tadeusz Szczepański wita nas serdecznie i gratuluje pierwszakom trafnego wyboru szkoły – podobnie jak w latach ubiegłych osiągnęliśmy najwyższe w mieście wyniki egzaminów maturalnych!!!

Pierwszy września to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego.  „Jeśli chcesz żyć wolny , musisz być gotów umrzeć”  tymi słowami dyrektor przypomniał o rocznicy wybuchu II wojny światowej- jednego z najbardziej dramatycznych wydarzeń w historii naszego i innych narodów, kiedy dwustronny atak Niemiec i ZSRR unicestwił odbudowujące się po rozbiorach państwo polskie– pamiętajmy o tych, którzy te słowa wprowadzili w czyn.

Po krótkich życzeniach pani Agnieszki Wysockiej, przewodniczącej Rady Rodziców przy II Liceum i  krótkim wystąpieniu Oli Koźbiel z Samorządu Szkolnego, idziemy do klas na spotkania z wychowawcami – rzecz jasna krokiem tanecznym.  Część z nas postanawia odtańczyć ulubioną belgijkę i zachęcić do niej pierwszoklasistów! Jeszcze chwila radości, a od jutra… NAUKA!!!