W czwartek 22 grudnia 2016 w naszej szkole odbyły się jasełka. Przygotowali je uczniowie klas pierwszych i drugich pod kierunkiem ks. Rafała Pietrasiaka.

Choć przedstawienie miało współczesną formę, nie mogło zabraknąć małego Jezusa, Maryi, Józefa, pasterzy, mędrców, aniołów i króla Heroda. Jasełka to przecież przedstawienie jednej z najważniejszych prawd naszej wiary o przychodzącym na ziemię Bogu. Znane są w Kościele od czasów Św. Franciszka. Stąd pomysł, żeby trafiać z Dobrą Nowiną o „Bogu z nami” właśnie we współczesnej formie do współczesnego widza.

Dlatego w naszym jasełkowym przedstawieniu Maryja i Józef zostali osadzeni w znanej wszystkim współczesnej scenerii wśród problemów z jakimi borykają się współcześni ludzie.

Nie zabrakło także odniesień do naszej „polskiej rzeczywistości” ze służbą zdrowia, czy wszechobecnym mediami, które gonią za sensacją, a pomijają tak ważny fakt jakim jest przyjście na świat Jezusa.

Całość przedstawienia uatrakcyjnił śpiew kolęd i pastorałek w wersji zarówno tradycyjnej jak i w nowoczesnej aranżacji .