30 marca 2019r., już po raz piąty, w murach starachowickiego Staszica odbył się Konkurs  Przyrodniczy skierowany do uczniów trzecich klas gimnazjalnych i ósmych klas szkoły podstawowej.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 34 uczniów zarówno z terenu miasta jak i powiatu (gimnazjum z Mirca, szkoła podstawowa z Osin).

Młodzież po wylosowaniu nr stolika i zajęciu odpowiedniego miejsca, punktualnie o godz. 9:30 przystąpiła do rozwiązywania testu. W ciągu 90 min. uczniowie mieli za zadanie udzielić odpowiedzi na 30 pytań z biologii i chemii w formie zadań zamkniętych i otwartych.

W przerwie, pod czujnym okiem starszych koleżanek i kolegów z klasy 1c, uczniowie zwiedzili szkołę i kosztowali przygotowany przez organizatorów słodki poczęstunek.

Komisja Konkursowa, składająca się z nauczycieli wytypowanych przez szkoły oraz organizatorów, ustaliła następującą klasyfikację końcową:

I miejsce – Wiktor Serwicki, uczeń Gimnazjum Społecznego „STO”

II miejsce – Katarzyna Żurowska, uczennica Gimnazjum nr 1

III miejsce – ex aequo Marcin Walendzik i Kamil Rybak, uczniowie Gimnazjum nr 1

Nagrody wręczone uczestnikom przez dyrektora II LO, Tadeusza Szczepańskiego ufundowali  Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Starostwo Powiatowe w Starachowicach.

Organizatorzy podziękowali również nauczycielom, którzy przygotowali swoich podopiecznych i towarzyszyli im w czasie zmagań konkursowych.

Konkurs uwieczniony został wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Do zobaczenia za rok!