W dniu 24.04.2018 r. w hali miejskiej został rozegrany finał wojewódzki koszykówki dziewcząt. Wystąpiły w nim trzy najlepsze drużyny wyłonione  w trzech półfinałach wojewódzkich rozegranych tydzień wcześniej. Był to „starachowicki” finał, ponieważ wszystkie drużyny to zespoły z naszego miasta – ZSZ Nr 1, I LO i II LO.

W pierwszym meczu reprezentacja naszej szkoły zagrała  z obrończyniami tytułu z zeszłego roku ZSZ Nr 1, przegrywając z faworytkami całego finału 50: 23. W drugim spotkaniu ZSZ Nr 1 pokonały rywalki   39:22  z I LO zapewniając sobie tytuł mistrzowski. W pojedynku o drugi stopień podium reprezentantki naszej szkoły zmierzyły się z zespołem I LO. Do końca ostatniej sekundy czwartej kwarty toczyła się wyrównana i zacięta  walka o wygraną  w tym spotkaniu. Niestety nasze dziewczęta musiały uznać wyższość rywalek z I LO przegrywając 35:32  zajmując ostatecznie trzecie miejsce w województwie.

Szkołę reprezentowały: Kuśmierczyk Weronika 1B, Niemiec Julia 2B, Lipińska Natalia 3C, Adamczyk Magdalena 3C, Surowiec Julia 3C, Różalska Julita 3E, Jankowska Aleksandra 3E, Podgórska Natalia 3E.

Opiekun: Mariusz Kandyba