W dniu 11.04.2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 rozegrany został finał wojewódzki koszykówki dziewcząt (z zaliczeniem wyników uzyskanych w półfinale), w którym uczestniczyły aż trzy starachowickie zespoły: ZSZ Nr 1, I LO oraz II LO. Z udziału w tej rywalizacji zrezygnowała drużyna II LO z Kielc. Reprezentantki Dwójki w pierwszym spotkaniu zmierzyły się z zawodniczkami I LO pokonując je 40:24.

W meczu o mistrzostwo województwa reprezentantki naszej szkoły po niezwykle zaciętej i wyrównanej walce pokonały jednym punktem 35:34 ZSZ Nr 1. Tym samym udał im się rewanż za nieznaczną porażkę w październikowym turnieju powiatowym  i po rocznej przerwie powróciły na najwyższy stopień podium zostając mistrzyniami województwa !!!!

Gratulujemy!

Wyniki

II LO – I LO          40:24

II LO – ZSZ Nr 1  35:34

 Tabela końcowa

  1. II LO Starachowice
  2. ZSZ Nr 1 Starachowice
  3. I LO Starachowice

Szkołę reprezentowały: Barańska Julia I B, Adamczyk Magdalena I C, Podgórska Natalia I E, Jankowska Aleksandra I E, Sałata Weronika II D, Chmiel Barbara II E,   Sztukowska Marta  III A,   Lis Magdalena III B,           Kwiecień Marta III D, Kowalska Kinga III E, Libera Aleksandra III E.

Opiekun: Mariusz Kandyba