W dniu 23. 04. 2018 r. w Rytwianach odbyły się zawody wojewódzkie w Drużynowych Biegach Przełajowych. Wśród startujących drużyn nie zabrakło reprezentacji dziewcząt i chłopców z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach. Nasi uczniowie potwierdzili, że od lat należą do ścisłej czołówki województwa świętokrzyskiego plasując się na czołowych miejscach. Duży sukces odniosły dziewczęta, które zajęły II miejsce ustępując tylko Szkole Mistrzostwa Sportowego z Ostrowca Świętokrzyskiego. W gronie 42 zawodniczek trzy z nich zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce, a Joanna Sobczyk indywidualnie była 6-sta.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Joanna Sobczyk kl. II C, Dominika Gawlik kl. III B, Sandra Duda kl. II E, Julia Opiła kl. II C, Weronika Koprowska kl. I D, Natalia Serwicka kl. I D. Opiekunem drużyny była mgr Izabela Gębarska.

Na miarę swoich aktualnych możliwości pobiegli chłopcy zajmując w silnej stawce V miejsce. Indywidualnie Bartosz Bernaciak uplasował się na 7 pozycji. Chłopcy wystąpili w składzie: Bartosz Bernaciak kl. I D, Daniel Jóźwik kl. II B, Sebastian Lipa kl. I B, Adam Ryski II B, Michał Sepioło kl. II D, Bartosz Wiącek kl. II D. Opiekunem drużyny był mgr Zdzisław Spadło.

Wyniki naszych drużyn cieszą tym bardziej, że szkołę reprezentowali głównie uczniowie I i II klas. Z taką młodzieżą możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość.