W czwartek 11 czerwca na stadionie miejskim odbyły się powiatowe drużynowe zawody w lekkiej atletyce. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Bardzo dobrze w tym gronie spisały się reprezentacje II LO. Dziewczęta z dorobkiem 58 pkt zajęły I miejsce, a drużyna chłopców zdobyła 68 pkt i uległa tylko o 3 pkt ZSZ nr. 2.

Wśród dziewcząt  indywidualnie najlepiej zaprezentowała się Marta Kwiecień, która w biegu na 800m zostawiła za plecami rywalki i z czasem 2,50 zajęła I miejsce. Na drugich pozycjach uplasowały się : Kamila Lotko w pchnięciu kulą z wynikiem 7,84 oraz Maja Dyoniziak w biegu na 400m z czasem 1,12. Drugie miejsce na mecie zajęła sztafeta szwedzka w składzie: Maja Dyoniziak, Ida Tęcza, Marta Kwiecień, Katarzyna Janowska. Trzecie pozycje wywalczyły: Joanna Mazurek w pchnięciu kulą (7,76), Katarzyna Janowska  w skoku w dal (3,70), Ida Tęcza  w biegu na 400m (1,15). Ponadto na dorobek punktowy zapracowały: Alicja Dąbrowska IV w skoku w dal 3,69, Anna Wójcik VI w biegu na 100m, Magda Skowrońska VII w biegu na 800m. Drużynę reprezentowały także: Barbara Chmiel, Kamila Stępień, Paulina Jabłońska, Magda Borowiecka.

Wśród chłopców indywidualnie najwyższe lokaty zajęli: Aleksander Szczepański, który zwyciężył po wyrównanej i emocjonującej walce w biegu na 100m z czasem 12.44. Michał Sieroń wygrał bieg na 400m z czasem 56.00. Bartłomiej Seweryn nie miał sobie równych w skoku w dal, 5.78. Poza zasięgiem rywali byli biegnący w sztafecie szwedzkiej Michał Sieroń, Jan Orczyk, Aleksander Szczepański, Krzysztof Kiełek, zajmując zdecydowanie pierwsze miejsce. Na trzecich pozycjach uplasowali się: Piotr Jagieła w biegu na 400m i Karol Pożoga w biegu na 1500m. Ponadto naszą drużynę reprezentowali: Kacper Cheda 5 w skoku w dal, Michał Sieroń 5 miejsce i Jan Orczyk 6 miejsce, w pchnięciu kulą, oraz Piotr Jagieła 5 miejsce, Michał Latała 6 miejsce w biegu na 1500m.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!