17 października, czwórka uczniów z naszej szkoły: Aleksandra Garbala, Magdalena Adamczyk, Anastasia Filiuk i Bartłomiej Sieroń, wraz z opiekunką Panią Agnieszką Kwiecień wzięli udział w kolejnej już edycji „Pasjonatów”. „Pasjonaci IT: Jak zarobić w sieci? to druga edycja warsztatów skierowanych do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Wydarzenie odbyło się w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu k. Chęcin, a jego organizatorami byli: Fundacja Zaawansowanych Technologii, Tabletowo.pl, MAC Edukacja oraz Rzecznik Młodzieży Świętokrzyskie – Pani Barbara Zamożniewicz.
Nasi uczniowie poznali inspirujących przedsiębiorców-pasjonatów z naszego regionu, którzy opowiadali o tym, jak dochodzili do sukcesu. Wzięli też udział w ciekawych i profesjonalnych warsztatach,  o tym jak rozpocząć swoją obecność w sieci a przy tym zarobić. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy, w których rozwijali następujące tematy: 
Warsztat 1:  „Jak pozyskać wartościowe kontakty – na podstawie projektu E-konferencje w Grupie MAC” 
Warsztat 2: „Ja w sieci” 
Warsztat 3: „Dlaczego warto zacząć działać w Social Media już dziś” 
Warsztat 4: „Młody biznesmen w sieci – jak zacząć zarabiać na swoich pomysłach?” 
Każdy z naszych uczniów wziął udział w innym warsztacie,ale wszystkim wybrany przez nich warsztat bardzo się podobał. „Brałam udział w warsztatach dotyczących pozyskiwania wartościowych kontaktów, gdzie uczyliśmy się jak reklamować siebie i swoją firmę,działalność w sieci. To był świetnie spędzony czas, podczas którego nauczyłam się wiele o reklamie w sieci,a także jak tworzyć własną stronę internetową,aby była czytelna i ciekawa. Początkowo na warsztatach poznaliśmy teorię reklamy, a potem w grupach mogliśmy wykorzystać nasze umiejętności w praktyce podczas planowania najlepszej reklamy dla danej firmy.”- mówi jedna z naszych uczennic. 
Cieszymy się,że w naszym regionie odbywają się tego typu wydarzenia i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji Pasjonatów!