„Najpiękniejszą rzeczą jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki  prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka” . Ta myśl Alberta Einsteina stała się mottem uroczystości pożegnania tegorocznych absolwentów.

 

24 kwietnia  mury „ Dwójki” opuścił kolejny rocznik absolwentów, których będzie nam bardzo brakować podczas codziennych szkolnych dni.

W tym roku w uroczystym zakończeniu klas III wzięła udział cała społeczność naszej szkoły i zaproszeni goście – reprezentująca zarząd powiatu  wicestarosta pani Agata Wojtyszek, jednocześnie życząc absolwentom powodzenia na egzaminie dojrzałości.

Wśród uczniów kończących szkołę znalazła się duża grupa , która zasłużyła na szczególne uznanie za swoje dokonania. Pan dyrektor Tadeusz Szczepański wręczył wyróżnionym statuetki i dyplomy w różnych kategoriach.

Uczniowie klas pierwszych i drugich tradycyjnie przygotowali dla swoich starszych kolegów program artystyczny. Wyśpiewane słowa piosenek wzruszyły maturzystów. Na twarzach trzecioklasistów na przemian pojawiały się łzy i uśmiech. Największym zaskoczeniem , zarówno dla młodzieży jak i wychowawców była prezentacja zdjęć, która obudziła wspomnienia z trzech lat nauki w szkole, która stała się na ten czas „drugim domem” naszych uczniów.

Po zakończeniu uroczystości , maturzyści i ich wychowawcy ostatni raz udali się na spotkanie w klasowym gronie, podczas którego młodzież odebrała świadectwa i pożegnała się ze szkołą…. Ale niedługo do niej wrócą aby napisać najważniejszy egzamin w swoim życiu….. .

Życzymy Wam samych sukcesów i wierzymy w Wasze możliwości i wiedzę. Trzymamy kciuki !