Rajd Pierwszaka odbył się 30 września 2016 roku. Wszystkie klasy pierwsze spotkały się w wyznaczonych miejscach wraz ze swoimi opiekunami i wyruszyły w trasy.

Klasa Ia oraz Ie udały się nad zalew w Wąchocku, później urządzając w tym miejscu ognisko. Ib i Ic wybrały się na polanę Langiewicza. Id wybrała za swój cel także Wąchock, jednak urządzili ognisko w innym miejscu, niż klasy humanistyczna i sportowa.

Rajd miał na celu integrowanie się ze swoimi koleżankami i kolegami, a także wychowawcami. Uczestnicy mieli czas na rozmowy w miłej atmosferze, dłuższą chwilę na posiłek. Sama trasa okazała się przyjemna. Świeciło mocne Słońce, było ciepło, co sprawiło, że wycieczka była jeszcze bardziej udana i zachęcająca. Przez cały czas pierwszoklasistom towarzyszyły śmiechy, dobra zabawa i rozmowy. Tradycyjnie, zostały zrobione dziesiątki wspólnych zdjęć, aby podkreślić dobrą zabawę, jaka miała miejsce. Fotografie z Rajdu pierwszaka zostały umieszczone w kronikach szkolnych, na dobry początek trzech wspólnych lat razem.

 

Ela Raczyńska IA