Dnia 23 maja 2016 roku na obiektach II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach odbył się etap wojewódzki zawodów „ Sprawni jak Żołnierze” pod honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty pana Kazimierza Mądzika i Starosty Powiatu Starachowickiego pana Dariusza Dąbrowskiego.

Celem kolejnych już XXXIX zawodów było popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy i umiejętności przydatnych na wypadek różnego rodzaju zagrożeń.

W kategorii dziewcząt mistrzostwo województwa zdobyła  nasza drużyna w składzie:

Natalia Góra III b, Aleksandra Libera III e, Weronika Sałata II e,  na drugim miejscu uplasował się nasz drugi zespół w składzie:

Dominika Gawlik I b, Agata Klepacz I e, Patrycja Walkiewicz Ie.

Obiecująco zaprezentowali się nasi chłopcy, którzy zajęli II miejsce   –   Kamil Garbacz II e, Drożdż Przemysław II e, Kozieł Patryk I d.

W konkurencji strzeleckiej niezwyciężona była Weronika Sałata II d  z wynikiem 47 punktów.

Drugie miejsce zdobyła Agata Klepacz I e z wynikiem 46 punktów, a Patrycja Walkiewicz zajęła III miejsce.

Nagrody i puchary wręczył Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Starachowicach pan Dariusz Seweryn.

Zespoły do zawodów przygotował Norbert Kutyła.