W piątek 28 listopada 2014 roku z inicjatywy Parlamentu Uczniowskiego, zagraliśmy koncert połączony z kwestą na rzecz naszego chorego kolegi Karola Bilskiego, ucznia klasy pierwszej I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.

Koncert rozpoczął utwór Stanisława Soyki „Toleracja” w rewelacyjnym wykonaniu Kasi Gęborek z mamą Dorotą. Dalej było jak u Hitchcocka. Kolejni wykonawcy podnieśli temperaturę sali aż do wrzenia. W trakcie wykonywanych utworów: „Cykady na Cykladach”, „O mnie się nie matrw”, „Freedom” nogi same się rwały do tańca. Wokaliści w składzie: Ola Koźbiel, Kasia Gęborek, Mikołaj Paszkowski, Natalia Kucharska, Ola Pocheć, Kasia Zając, Paulina Janus, Alicja Dąbrowska, Patrycja Glina, Diana Dudek, Karolina Śmigielska, Ania Wójcik, Ola Samiec  ożywili i porwali wszystkich do zabawy.

Były też chwile refleksji przy nastrojowych utworach takich jak: „Tears In Heaven”, „Czas nas uczy pogody”, „Do kołyski”. Do wspólnej zabawy włączyli się także nasi pedagodzy w żywiołowym wykonaniu covera piosenki „Ragazzo da Napoli”. Team w składzie: Tadeusz Szczepański, Krzysztof Duma, Janusz Ćwieluch i Jacek Orzechowski, przy wielkim aplauzie publiczności musiał bisować. Występ był dla wszystkich ogromną niespodzianką. Okazało się, że nie znamy naszych profesorów od tej strony. Kulminacyjnym momentem koncertu stał się TANIEC BELGIJSKI   zatańczony przez ponad pięćset osób.

Wynik kwesty przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania. Zebraliśmy 5786,48 zł. Cała kwota została przekazana na konto Fundacji Spełnionych Marzeń, która wspiera leczenie Karola. Dziękujemy wszystkim za ofiarność, zaś Karolowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.