Czwartek 27 listopada b.r to dzień, w którym po raz kolejny odwiedził nas serdeczny przyjaciel Hans Hoffmann. Wraz z nim przybyli również: jego syn Andreas ,dwaj pracownicy firmy Hoffmann Reisen GmbH oraz Pan dr Paweł Zarychta  z Uniwerytetu Jagiellońskiego tradycyjnie już pełniący funkcję tłumacza. Tym razem obok młodzieży w spotkaniu uczestniczyli specjalnie zaproszeni na tę okoliczność rodzice, bez których całe przedsięwzięcie nie doszłoby do skutku. Specjalnie dla nas Pan Hoffmann odbył wielogodzinną podróż, aby osobiście przekazać najważniejsze informacje w sprawie wyjazdu do Rzymu, oraz odpowiedzieć na nurtujące rodziców pytania. Hans w trakcie spotkania z wielką ekspresją opowiedział o przyjaźni, która łączyła go z Janem Pawłem II i o tym,  jaką rolę odegrał on w życiu jego i jego rodziny.  Swoją otwartością i życzliwością, a także dużą dozą humoru zyskał zaufanie i akceptację zgromadzonych.

Tradycyjnie nie obeszło się bez żartów i niespodzianek ze strony naszego gościa. Wszyscy śmiali się do łez gdy ze szczegółami opowiadał o tym jak będzie wyglądała nasza podróż. Mimo jego humorystycznego podejścia wszyscy wiedzieli, że mówi o sprawach ważnych. Najwiekszą niespodzianką spotkania był telefon Hansa wykonany do Watykanu do  Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego z podziękowaniem za objęcie honorowym patronatem naszej wyprawy. Wszyscy razem zaśpiewaliśmy dla niego tradycyjne „sto lat”.

Jesteśmy pewni, że dzięki temu wyjątkowemu spotkaniu rodzice upewnili się, że mogą być spokojni o swoje dzieci podczas ich udziału w projekcie edukacyjnym ” Z ziemi włoskiej do Polski, z ziemi polskiej do Włoch”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, a dyrekcji za zorganizowanie spotkania.