W dniu 26 lutego II Liceum Ogólnokształcące świętowało Szkolny Dzień Języków Obcych. Pierwsza godzina lekcyjna została poświęcona tematycznym prezentacjom – mini projektom na temat różnych krajów. Chętni uczniowie mieli za zadanie przedstawić w wybranym języku obcym ciekawostki dotyczące wylosowanego państwa.

Na drugiej godzinie lekcyjnej przeprowadzono quizy dotyczące muzyki w krajach anglojęzycznych, niemieckojęzycznych i z hiszpańskiego obszaru językowego. Zwycięzcami zostali: Jakub Rudzki (Ib), Natalia Jarzyna (II b) I Jakub Dawiec (IIb). Pozostałe godziny dopołudniowe poświęcono przygotowaniu kramów tematycznych, na których znalazły się smakołyki i typowe potrawy z wielu krajów. Wszyscy mogli skosztować różnorakich dań, poznać smak tradycyjnych potraw angielskich, amerykańskich, hiszpańskich a nawet norweskich czy francuskich. Jak zwykle było kolorowo i pysznie. Zwycięzcami w tej konkurencji została klasa II c (Norwegia), drugie miejsce przypadło klasie IIb ( USA) i trzecie klasie Id (Francja).

Finałem dnia był Szkolny Przegląd Piosenki Obcojęzycznej, podczas którego klasy występowały do wybranej przez siebie muzyki filmowej. Śpiew, taniec, szalone występy i dobra zabawa towarzyszyła zarówno uczestnikom, jak i publiczności. Dodatkową atrakcją była  prezentacja Zespołu Tańca i Inscenizacji “Plejada” . Wiele radości przysporzyły zgromadzonym   klasy III B I III C, które zaprezentowały się w pozakonkursowych show.

          Jury w składzie: p. Beata Jasiak, p. Dorota Gęborek, p. Anna Wójcicka, Dominika Chmielewska (przewodnicząca SU), oraz Tomasz Frolovs (członek MRM) nagrodziło klasy: II D (I miejsce), I A (drugie miejsce) i II B (III miejsce). Tradycyjnie, jak niemal imprezę szkolną realizowaną we współpracy z Samorządem Uczniowskim, zakończyło wspólne odtańczenie tzw. belgijki.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę, nagrodzonym gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na następny Szkolny Dzień Języków Obcych.

Organizatorzy, Panie Marta Głowacka i Agnieszka Pędzisz-Nogajska, oraz wszyscy nauczyciele języków obcych dziękują też sponsorom za przekazane nagrody: Starachowickiemu Centrum Kultury, Kinu Helios, i wydawnictwom edukacyjnym: Pearson, Macmillan, Nowej Erze I LektorKlet. Szczególne podziękowania kierujemy do zespołu Plejada za niezapomniane występy.