Dnia 5 lutego 2015 roku odbył się w naszym liceum Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas pierwszych i drugich chętnie przygotowali prezentacje wcześniej wylosowanych krajów.  Na korytarzach szkoły zorganizowane zostały stoiska z pysznymi charakterystycznymi potrawami.Ze stołów można było zakupić ciasta i inne pyszności. Dodatkowo uczniowie zaprezentowali stroje i muzykę typową dla danych państw. Zmagania te oceniało jury w składzie: mgr Katarzyna Gutowska-Lipiec i mgr Janusz Ćwieluch. W wyniku obrad jury pierwsze miejsce zajęła klasa 2b prezentująca Meksyk, drugie miejsce klasa 2d prezentująca Francję, natomiast trzecie miejsce zajęła klasa 2a z prezentacją Hiszpanii.

Ponadto odbyły się konkursy kulturoznawcze w językach angielskim, niemieckim,  rosyjskim i hiszpańskim. Zwycięzcą quizu w języku angielskim został Grzegorz Kasperkiewicz z kl.1e, w języku niemieckim :Tomasz Milanowski z kl.2b, w języku rosyjskim: Jakub Gralec i Patrycja Jas z kl 2a,jak i Agnieszka Kurek z kl.2e,wszyscy zdobywając 13 punktów;w języku hiszpańskim : Karolina Kozieł z kl.2b i Karol Bzinkowski z kl.1e, oboje zdobywając 15 punktów.

Dzień Języków Obcych cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Jest to wspaniała okazja, by zapoznać się z kulturą innych państw, a przy tym świetnie się bawić.