Noc Biologów wpisała się już w kalendarz wypraw naukowych uczniów Dwójki. W piątkowe popołudnie do Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wyruszyła ekspedycja naukowa 1,2 i 3 biol-chemu dowodzona przez profesorki: Rozalię Furmanek i Beatę Szczepańską. Precyzyjny plan wystaw, warsztatów i wykładów prowadzonych przez pracowników naukowych UJK dawał wiele możliwości wyboru interesujących zajęć. Oddajmy głos uczestnikom:

Noc Biologów dała mi możliwość zajrzenia w głąb serca na żywo. Dotychczas miałam okazję oglądać je tylko w książkach. Laborant, który prowadził zajęcia dokładnie omówił budowę serca. Każdy uczestnik został wyposażony w rękawiczki, skalpel i własny preparat, na którym mogliśmy ćwiczyć. Niektórzy nie mieli odwagi sami zacząć, lecz gdy zobaczyli co robią inni, też złapali za skalpel i zaczęli ciąć. Uważam, ze najskuteczniej się uczymy, gdy sami czegoś dotkniemy i mamy szanse obejrzeć.
Karolina 1c

 Bardzo zaimponowali mi naukowcy i studenci prezentujący wystawy, wykazywali się ogromną wiedzą na temat ekspozycji. Mogliśmy się ich dopytać o wszystko związane z wystawą, a oni zawsze znali odpowiedź. Nie powiem, zazdroszczę im wiedzy, ale mocno zmotywował mnie ten fakt do tego, by kiedyś być takim samym ekspertem!”

Mikołaj 1c

To był pierwszy raz kiedy mogłem zobaczyć tak wiele nowoczesnych urządzeń do przeprowadzania przeróżnych procesów biologicznych z takich dziedzin jak biotechnologia, czy biologia molekularna. Zrobiło to na mnie duże wrażenie, szczególnie kiedy sami mieliśmy okazję przeprowadzić wybrane  doświadczenia. Jednym z nich była pasażacja. Uzyskaliśmy także wiele cennych rad od studentów. Chętnie wybiorę się na taką imprezę jeszcze raz.

Oskar 1c

Drogę powrotną  zdominowało gorączkowe wymienianie się wrażeniami ze szczególnie interesujących  pokazów,  zaś rozbudzonym głodem wiedzy nasz szkolny ekspert- profesorka Furmanek, udzielała wyczerpujących odpowiedzi na dociekliwe pytania.

Do zobaczenia na następnej ekspedycji!