W dniu 5 stycznia 2015 roku w auli Politechniki Świętokrzyskiej odbył się etap wojewódzki maratonu. W szranki matematycznych zmagań stanęło ponad 200 uczniów świętokrzyskich liceów i techników wyłonionych w etapach powiatowych, które odbyły się w październiku 2014r. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne w trzech kategoriach – oddzielnie dla liceów i techników. Naszą szkołę reprezentowali w kategorii A Licea: Emilia Kucy z IIId, Rafał Mularczyk z IIIb, Dominik Serwicki z IIIe. W kategorii B Licea: Oktawia Żeber z IIId, Kordian Charemski z IIIb oraz Kamil Kiepas z IIIe.

Maraton organizowany jest przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Politechnikę Świętokrzyską, fundację im. Agi Skrobackiej „Wiatr w żagle”. Maraton odbywa się pod honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz honorowym patronatem Prezydenta Kielc.

W dniu 6 stycznia 2015 roku w Pałacyku Zielińskich w Kielcach zostały wręczone nagrody laureatom konkursu. W tym zacnym gronie znaleźli się: Kordian Charemski z IIIb (opiekun p. Beata Żeber), który wywalczył I miejsce w swojej kategorii uzyskując maksymalną liczbę punktów. W kategorii A wyróżnienie przyznano Emilii Kucy z IIId (opiekun p. Dorota Gęborek).

Gratulujemy!!!

Pozostali uczniowie bardzo dobrze spisali się w konkursie otrzymując tytuł finalisty i pamiątkowy dyplom. Nagrody w konkursie ufundowane zostały przez oddział kielecki Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Fundację Agi Skrobackiej „Wiatr w żagle”. Uroczystość wręczenia nagród została uświetniona koncertem uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach. Wszystkim finalistom gratulujemy!

UWAGA! Miło nam poinformować, że po weryfikacji prac do grona laureatów dołączył Rafał Mularczyk (klasa IIIb – opiekun p. Beata Żeber). Rafał otrzymał wyróżnienie w kategorii A LICEA. Gratulujemy!!!