Polacy stworzyli prototyp oprogramowania odpowiadającego za obsługę repozytorium NATO C3 Taxonomy. Komisja uznała ich projekt za wyjątkowy z powodu połączenia jakości i szybkości kodowania przy jednoczesnym zachowaniu współczesnych standardów wyglądu interfejsu.

Pierwszy natowski konkurs Hackathon na temat architektury korporacyjnej odbył się w dniach 4-8 kwietnia br. w Krakowie. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane i zorganizowane przez zespół analityków i projektantów z dowództwa SACT (Supreme Allied Command Transformation, znane też jako ACT) w Norfolk. Rywalizację przeprowadzono w dwóch dyscyplinach: programowanie oraz modelowanie. Udział w konkursie był możliwy zarówno dla przedstawicieli organizacji wojskowych państw NATO, jak również dla przedstawicieli cywilnych środowisk uczelnianych, a także przedstawicieli firm komercyjnych (CoherenSEA, COMARCH, Front End, Hewlett Packard Enterprise, MooD International, No Magic, Syntell).

W dyscyplinie programowania zwyciężył zespół polski składający się z trzech młodych oficerów: ppor. Marcina Cieślewicza, ppor. Marcina Perki oraz ppor. Artura Stachurskiego z Resortowego Centrum Zarządzania Projektami Informatycznymi w Warszawie, które bezpośrednio podlega Inspektoratowi Systemów Informacyjnych. Nie jest to pierwszy sukces Absolwenta Dwójki Artura Stachurskiego.  w 2011 r. znalazł się w 1 dziesiątce najlepszych drużyn informatycznych świata,  które  walczyły o zwycięstwo w Imagine Cup, czyli największym technologicznym konkursie dla studentów, zorganizowanym przez firmę Microsoft w Nowym Jorku. 

Wspólnie z kolegami: Marcinem Cieślewiczem, Kamilem Krajewskim i Marcinem Perką – z WCY_TEAM czyli ekipy Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie opracował, a później stworzył COP4CE – Compact Operating Package for Critical Enagagements , czyli zaawansowany system wbudowany dedykowany służbom policyjnym i ratowniczym.

Więcej informacji: http://www.wykop.pl/ramka/3113117/polacy-wygrali-hackathon-zorganizowany-przez-nato/