W dniu 23 marca 2019 r. w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się już po raz 15 etap powiatowy turnieju „Matematyka i ja w otaczającym świecie” dla uczniów powiatu starachowickiego. Konkurs odbywa się pod patronatem  Starosty Powiatu Starachowickiego i Honorowym Patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

W bieżącym roku szkolnym w konkursie wzięli udział uczniowie Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Społecznego Gimnazjum oraz przedstawiciele Gimnazjum w Mircu. Po raz pierwszy do udziału w naszym konkursie zaprosiliśmy również uczniów ósmych klas szkół podstawowych. Na nasze zaproszenie pozytywnie odpowiedzieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 13, Społecznej Szkoły Podstawowej oraz szkoły z Osin i Rzepina.

W etapie szkolnym konkursu, który odbył się w lutym wzięło udział 90 uczniów, do etapu powiatowego zakwalifikowało się 25 z nich.

W oczekiwaniu na wyniki konkursu młodzież spędziła czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym dla nich przez uczniów z klasy 2d i 1a. Uczestnicy konkursu mieli również okazję zwiedzić szkołę i obejrzeć prezentacje z naszych szkolnych uroczystości i wypraw.

Nagrody i dyplomy jak również upominki dla wszystkich uczestników konkursu wręczył dyrektor LO, p. Tadeusz Szczepański.

Klasyfikacja końcowa :

I miejsce:   Józef Napiórkowski  Gimnazjum Społeczne w Starachowicach, nauczyciel  p. Beata Nowak

II miejsce:  Piotr Małek  Gimnazjum w Mircu, nauczyciel p. Anna Gralec

                   Gabriel Sierpień Gimnazjum Nr1 w Starachowicach, nauczyciel p. Dorota Ociesa

III miejsce: Kamil Rybak  Gimnazjum Nr1,  nauczyciel p. Dorota Ociesa

Julia Wziątek Szkoła Społeczna STO nauczyciel, p. Jolanta Dudkowska

Nagrodę specjalną  dla najmłodszego uczestnika konkursu odebrała Weronika Nowak ze Szkoły Podstawowej w Osinach.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody rzeczowe.

Nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez : Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty , Starostę Powiatu Starachowickiego oraz Odlewnie Polskie S.A  F.H. Metal Mark Marek Kozłowski,  p. Bartosza Łąckiego KOBEX  Myjnia Bezdotykowa ul. Pastwiska , Szkołę Matematyki „2+2” w Starachowicach,  Firmę AR- KA  Komputer System ul. Złota, drobne upominki zapewniło  wydawnictwo Nowa Era i firma Zibi.